Jak działa wyszukiwarka?

W sieci funkcjonuje taka masa stron, witryn i serwisów, że trzeba się dobrze postarać, żeby ktoś otworzył właśnie naszą. Wyniki wyszukiwarek nie są wcale przypadkowe. Wypromowanie strony, to cały szereg czynności, ukierunkowanych na jeden cel, żeby znalazł nas ktoś, kto szuka danego produktu czy usługi, czy informacji. Rzecz polega na tym, żeby wyświetlić naszą stronę pośród pierwszych wyników uzyskanych przez wyszukiwarkę. Najważniejsze są słowa kluczowe związane z tematyką naszej strony. Obecnie katalogi stron służą głównie pozycjonowaniu. Stron w Internecie jest tak dużo, że przedstawienie ich w sposób uporządkowany jest w zasadzie niemożliwe.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Do niedawna katalogi pozwalały znaleźć odsyłacze do dobrych stron www., traktujących o interesujących nas tematach. Katalog stron musi być odpowiednio prowadzony, żeby spełniał swoje zadanie. Strony są zgłaszane, potem muszą uzyskać pozytywną opinię redaktora. Dopiero wówczas mogą zostać umieszczone w odpowiednim wykazie. Praca redaktora polega na przeglądaniu i ocenianiu zgłaszanych stron.

1 komentarz

  1. Wyszukiwarki internetowe działają podobnie. Dwie najpopularniejsze wyszukiwarki czyli Bing oraz Google segregują strony internetowe najdokładniej. Algorytmy tych wyszukiwarek nie są znane. Jednak żeby strona była wyżej w wynikach wyszukiwarki to trzeba ją promować na innych witrynach za pomocą odnośników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *